MŠ Závada

kuchařka:        Eliška Uherková

Provoz MŠ      6:00 - 16:00

O nás

Naše školka je jednotřídní, je součástí sloučených subjektů ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné. Předškolní vzdělávání je organizováno pro děti zpravidla od tří do šesti (sedmi) let, nejdříve však pro děti od dvou let.

Školka je umístěna v přízemí budovy  staršího typu a v prvním patře je 1. stupeň základní školy.
Prostory školky jsou vyhovující - je zde velká herna, která je dostačující pro celkový rozvoj dětí, třída je vybavena novým, moderním nábytkem. Stoly a židle jsou přizpůsobené i dětem dvouletým.
Zařízení disponuje rozsáhlými prostory - tj. nádvořím, hřištěm a nově zrealizovanou zahradou. Budova i přilehlé prostory jsou řádně oploceny. V blízkosti mateřské školy jsou rybníky a řeka Olše, které vybízejí k tématickým vycházkám.

Vzdělávací program

Vzdělávání v mateřské škole je přizpůsobeno vývojovým, sociálním a emocionálním potřebám dětí. Na dítě se působí ve všech situacích vzniklých v průběhu dne, je upřednostněno prožitkové učení.

Základním záměrem je dovést děti na konci jejich předškolního období k tomu, aby v rozsahu svých osobních předpokladů získaly věku přiměřenou fyzickou, psychickou i sociální samostatnost a základy klíčových kompetencí důležitých pro jejich další rozvoj a učení, pro život a vzdělávání. Získat základy pro zdravé sebevědomí a sebejistotu. Být samo sebou a zároveň se přizpůsobit životu ve společnosti. Dokázat jednat v duchu základních lidských hodnot. To vše na úrovni přizpůsobené věku předškolního dítěte.

Vzdělávací program je volně přístupný v šatně školky.